Uczenie się biznesu

Współcześnie ogromny nacisk kładzie się na przedsiębiorczość, na to, by młodym ludziom już od najwcześniejszych lat zaszczepiać pragnienie prowadzenia własnej firmy, chęć nieustannego rozwoju zawodowego oraz zdobywanie nowych doświadczeń. To właśnie dlatego w szkołach pojawiły się takie przedsiębiorczość, ekonomia czy też im pokrewne. Zaobserwować można również rosnącą popularność wszelkiego rodzaju szkoleń prowadzonych przez trenerów biznesu – osoby wyszkolone do tego, by uczyć innych metod, sposobu bycia oraz myślenia, jakie niezbędne są do tego, by odnieść sukces czy to w prowadzeniu firmy czy też w rozpoczynaniu zupełnie nowej, nowatorskiej wręcz działalności. Warto jednakże zwrócić uwagę na fakt, że nawet doskonale wyszkoleni niewiele zdziałamy, jeżeli będzie nam brakowało dobrego pomysłu lub też po prostu okoliczności nie będą nam sprzyjały.

 

Innowacyjne myślenie

 

W biznesie liczy się nie tylko wiedza i doświadczenie albo pieniądze: na wagę złota jest otwarty umysł, który dostrzeże szanse wszędzie tam, gdzie inni widzą zagrożenie, który znajdzie nowe sposoby wykorzystania tego, co już dawno znane, który w twórczy sposób poradzi sobie z napotykanymi po drodze trudnościami, a tego nie nauczy nas żadne szkolenie.

 

Odrobina szaleństwa

 

Jeżeli marzy nam się nowoczesna firma będąca doskonałą odpowiedzią na potrzeby współczesnych czasów nie stawiajmy sobie ograniczeń i nie przejmujmy się negatywnymi opiniami pamiętając że wszyscy geniusze, w tym także ci biznesowi, zostali w pełni docenieni dopiero po długim czasie.

2 komentarze

  1. Dla mnie odgrzewanie starych pomysłów jest słabe, w biznesie liczy się świeże spojrzenie i nowe pomysły

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *