Pracująca mama

Macierzyństwo i praca zawodowa do dwa zagadnienia, których połączenie w sposób mądry i praktyczny to nie lada wyzwanie. Mimo tego, że tak wiele mówi się o równouprawnieniu, o podziale obowiązków oraz o aktywizacji zawodowej kobiet natury nie można oszukać – to kobieta jest o wiele bardziej obciążona przez rodzicielstwo niż mężczyzna, to ona jest w ciąży, rodzi i to ona przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni jest dla dziecka najważniejsza. Niektóre z mam decydują się niemalże od razu po przeminięciu wyznaczonego ustawą czasu na powrót do pracy – w końcu biznes sam nie będzie się kręcił – inne postanawiają skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego, który potem mogą przedłużać o urlop wychowawczy, który jednakże jest już urlopem bezpłatnym. Jednakże gdy miną już pierwsze lata, a mama chce lub musi wrócić do pracy, trzeba porządnie przeorganizować życie całej rodziny.

 

Dobry plan

 

Kluczem do sprawnego funkcjonowania całej rodziny i całego domu, w sytuacji, gdy nie ma już mamy, która przebywa w nim niemalże na stałe, jest dobra organizacja – to nic trudnego ani dziwnego dla osób, które prowadzą biznes, ponieważ wymaga tego działalność każdej firmy. Trzeba porozdzielać między siebie obowiązki i wywiązywać się z nich na czas, by wszystko funkcjonowało niemalże jak w zegarku.

 

Równe szanse

 

Aby slogany o równym traktowaniu kobiet i mężczyzn miały sens, panie muszą przestać uważać się za zbawicielki i pozwolić mężczyznom wykonywać swoją pracę – może one lepiej ugotują i posprzątają, ale jeżeli zależy nam na podziale obowiązków nie można nieustannie wtrącać się do tych wykonywanych przez kogoś innego.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *