Przepis na sukces

Praktycznie wszystko zaczyna się od dobrego pomysłu: pyszne ciasto, niezapomniane wakacje, wspaniały film, atrakcyjne urządzone mieszkanie, a także biznes. Mnóstwo jest przypadków osób, które zrobiły ogromną karierę, założyły prężnie działające do dzisiaj firmy czy też zarobiły masę pieniędzy nie dlatego, że zdobyły wykształcenie na prestiżowych uczelniach, miały bogatych rodziców czy też wygrały los na loterii – tym, co je wyróżniło, co otworzyło im na oścież drzwi do wielkiego świata, był dobry pomysł, jakaś idea, na którą nikt nigdy wcześniej nie wpadł albo do której nikt nigdy nie podszedł właśnie w taki sposób. Tak niewiele, a jednocześnie tak dużo.

 

Śmiali wizjonerzy

 

Osoby, które wysnuwają zupełnie nowe pomysły, które proponują rzeczy, których do tej pory nie było, sposoby, jakich się nie praktykowało i tak dalej bardzo często na początku swojej drogi zawodowej są wyśmiewani, wytykani palcami, a ich biznes niejednokrotnie znajduje się na granicy bankructwa. Warto tutaj wspomnieć o wielu firmach, takich jak na przykład Microsoft czy też Google, które swoje pierwsze siedziby miały w garażach – dopiero potem nastąpił moment akceptacji i wręcz uwielbienia, dzięki którym są one obecnie warte wiele miliardów dolarów.

 

Otwarty umysł

 

Po tym, jak czytamy o kolejnym genialnym przedsiębiorcy ze świetnym pomysłem wydaje nam się, że to takie proste, że wystarczyło wymyślić to i to, by osiągnąć sukces, że czemu my sami na to nie wpadliśmy. Niech takie sytuacje będą dla nas inspiracją, niech zakorzenią w nas intensywne myślenie nad naszym własnym przepisem na sukces.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *