Produkcja elementów do maszyn i urządzeń z poliamidu PA6

Poliamid PA6 jest bardzo popularnym tworzywem, wykorzystywanym do produkcji licznych detali i elementów gotowych, wykorzystywanych w maszynach i urządzeniach. Dzięki łatwości obróbki, jest bardzo chętnie obrabiany nie tylko przez firmy posiadające nowoczesne centra obróbcze, ale również przez mniejsze firmy, które nie posiadają nowoczesnego sprzętu.

Tuleje z poliamidu PA6, dzięki swojej wysokiej wytrzymałości, są najczęściej wykorzystywane do produkcji rolek transporterów.

Poliamid PA6 tuleja – właściwości:

  • wysoka wytrzymałość mechaniczna
  • wysoka sztywność oraz twardość
  • dobra skrawalność
  • wysoka zdolność do tłumienia drgań
  • wysoka wytrzymałość zmęczeniowa
  • stosunkowo wysoka absorpcja wody
  • dobre właściwości ślizgowe

Tuleje z poliamidu PA 6 są bardzo często stosowane do produkcji maszyn i elementów maszyn. Bardzo dobrze poddają się obróbce mechanicznej i cechują się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Tuleje poliamidowe cechują się także przystępnymi cenami (bardzo dobra relacja „cena – jakość – wytrzymałość”). Tuleje z poliamidu PA 6 mogą być wykorzystywane do produkcji znacznie obciążonych elementów maszyn i urządzeń.

Tuleje poliamidowe są obecnie w Polsce najpopularniejszymi spośród wszystkich tworzyw konstrukcyjnych. Dzieje się tak, ponieważ są w bardzo przystępnej cenie. Duży wpływ ma również na to łatwość obróbki. Tuleje poliamidowe można obrabiać nie tylko na nowoczesnych centrach, ale również na starszych maszynach do obróbki tworzyw sztucznych.

Inne nazwy na poliamid używane w Polsce to: tuleje ertalon, tuleje boramid, tuleje tarnamid, tuleje tecamid, tuleje tecast, tuleje nylon.

Tuleje z poliamidu – charakterystyka:

– wysoką wytrzymałością mechaniczną

– wysoką sztywnością oraz twardością

– bardzo dobrą skrawalnością

– zdolnością do tłumień drgań

– wysoką odpornością na ścieranie

– wysoką wytrzymałością zmęczeniową

 

Tuleje poliamidowe – zastosowanie:

– rolki tranporterów

– koła prowadzące

– rolki napinaczy

– koła pasowe i łańcuchowe

– tuleje dystansowe

– elementy uszczelnień mechanicznych

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *